FOTELE OGRODOWE DIY. PRZYTULNY KĄCIK W OGRODZIE

Idąc krok dalej w temacie odnawiania i stylizacji starych mebli, chciałam spróbować stworzyć coś własnego, a mianowicie  fotele ogrodowe diy. 
Nie mam wiedzy konstruktora, ale założyłam sobie, że metodą prób i błędów mogę przecież sama skonstruować swój (Nie)idealny mebel!.
Tak właśnie powstały dwa fotele ze sklejki.

FOTELE OGRODOWE DIY. POMYSŁ NA SIEDZISKA

Pomysł zrodził się od razu. Stylistyka mebla miała nawiązywać do lat 60′-70′
Lubię kanciaste kształty, rysunek drewna i wszelakie meble na nóżkach. Poszczególne wymiary
i parametry foteli obliczyłam na podstawie mojego mega wygodnego krzesła kuchennego, dodając oczywiście po parę centymetrów dla wygody.
Do stworzenia foteli wykorzystałam sklejkę liściastą o gr. 1,5 cm. Po wyrysowaniu i wycięciu poszczególnych elementów, wszystko dokładnie przeszlifowałam, łącznie z fazowaniem ostrych kantów i rogów. Potem położyłam dwie warstwy impregnatu dekoracyjnego w kolorze orzecha włoskiego, nakładane bawełnianą szmatką i dwie lakierobejcy ochronno-dekoracyjnej bezbarwnej.

MONTAŻ ELEMENTÓW SKLEJKI

Do przymocowania ze sobą wszystkich elementów fotela użyłam wkrętów drewnianych i kleju do drewna (dla lepszego wzmocnienia całej konstrukcji) Ułatwiając sobie pracę, przed każdym osadzeniem wkrętów, nawiercałam cienkim wiertłem otwory. Dopasowanie pochylenia oparcia fotela dostosowałam do swojej indywidualnej wygody 🙂
Rozstaw nóg również był przeze mnie dopasowany metodą prób i błędów, tak by cała konstrukcja nie przechylała się do tyłu i jednocześnie była w miarę stabilna. 
Fotele oczywiście dostały pięknie toczone nóżki z drewna bukowego.  
Dla większej wygody dodatkowo uszyłam dla każdego z foteli poduchy z welurowej tkaniny tapicerskiej.
Jakie mam zastrzeżenia?? Oczywiście zawsze jakieś muszą być…denerwuje mnie fakt, że klej który użyłam miał być po wyschnięciu bezbarwny – a nie był… 
No i jeszcze to, że za płytko wkręciłam wkręty, przez co nie mogłam umieścić zaślepek, żeby całość prezentowała się estetyczniej. No cóż…poprawię się.
A  jak Wam się podoba efekt końcowy??
W planach mam również coś fajnego, ale już w wersji seryjnej. 
 Co sądzicie o takim projekcie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. Jestem ciekawa waszych opinii.
Do następnego spotkania, 
Marta! 
  
Please follow and like us:
error