Metamorfoza witryny prl

WITRYNA PRL. METAMORFOZA W JEDEN DZIEŃ

 Metamorfozy mebli uskuteczniam wielokrotnie ! Zawsze zakładam, że poprzednia stylizacja ma swoje mankamenty. Co więcej, mebel zwiedził już wszystkie miejsca w domu i czas, żeby z nim coś zrobić. Rozwiązania mam zatem trzy. Po pierwsze, oddać w dobre ręce. Po drugie wystawić na gabaryty. A po trzecim ponownie odświeżyć! Jak widzicie, wybrałam ostatnią opcję. Moja witryna PRL przejdzie kolejną metamorfozę.


WITRYNA PRL. POMYSŁ NA METAMORFOZĘ

  

W moim przypadku, na fajny pomysł nie trzeba było długo czekać. Jak każda kreatywna osoba wykorzystuję to, co mam. Witryna PRL była idealna do tej zmiany. Gdy dokonała się u mnie metamorfoza salonu W tym momencie uświadomiłam sobie, że wiszę Wam wpis z jego przemiany. Tymczasem zajrzyjcie sobie najpierw zrobić  Refreszing . Widać tam moc kolorów na moich ścianach!

Wracając do witryny PRL. Po zmianach w salonie zostały mi fantastyczne farby, które chciałam ponownie użyć. Oczywiście w tym celu przepytałam swoich obserwatorów na instagramie (kto chciałby zajrzeć, link macie tutaj ). Ku mojemu zdziwieniu, wielu z Was malowało już meble farbami do scian! Dlatego zdecydowałam, że i moja witryna PRL przejdzie podobną metamorfozę.

Całkiem przypadkowy, u znajomej trafiłam na świetną tapetę. W iedziałam, że witryna PRL będzie potrzebowała używanychoś bodźca kolorystycznego. We wspaniałych zbiorach Pauli znalazłam idealnie pasującą do mojej koncepcji tapetę winylową. F inalnie zamknęłam zatem intensywne poszukiwania.

Tapeta winylowa motyw w liście.

WITRYNA PRL –  CO POTRZEBNE ?

To była bardzo prosta metamorfoza, która zajęła mi w sumie jeden dzień. Do zmiany wizerunku potrzebowałam następujących materiałów:

  • tapeta w rolce
  • dostępne farby do ścian
  • emalia akrylowa (ja użyłam resztki po stylizacji innego mebelka)
  • papier ścierny o gradacji 180-220
  • klej vikol
  • śrubokręt
  • stary sznurek bawełniany
  • wałek flokowy
  • pędzel gąbkowy
  • mały pędzelek (do poprawek)

Materiały do ​​metamorfozy witryny PRL 

WITRYNA PRL – METAMORFOZA W JEDEN DZIEŃ

Co należy zrobić? Przede wszystkim zdemontowałam tył, który witryna PRL miała przykręcony za pomocą małych śrubek.

Tył mebla z PRLu

Następnie zmatowiłam i przetarłam mokrą szmatką. Całość podwójnie pokryłam klejem do drewna i dopasowałam tapetę.  Wygładziłam delikatnie, aby pozbyć się bąbelków powietrza.
Nakładanie kleju na płytę.

 Przy dobrej jakościowo tapecie, jest to bardzo szybki zabieg. Następnie po przyklejeniu odcięłam nadmiar, uwzględniając zapas ok. 1 cm.  Całość ponownie dopasowałam do witryny. Co najważniejsze, zostawiając nadmiar tapety, mogłam bez problemów przesuwać płytą. 

Gotowe plecy ponownie przykręciłam, odcięłam zapas tapety.  Potem wzięłam się za malowanie przesuwnych frontów. Już w tym momencie prezentowała się cudownie!

Półki z kolorową tapetą.
Jak widać, całość powierzchni musiałam zmatowić, żeby farba dobrze się trzymała. Najlepiej użyć papieru o drobnej granulacji ziaren, tutaj sprawdzi się gradacja między 180 a 220. Nie chciałam, żeby na powierzchni były widoczne rysy.

Szlifowanie frontów papierem ściernym.

Dzięki wstępnemu przygotowaniu powierzchni i odpyleniu mokrą szmatką, mogę zabrać się za malowanie. Jak zawsze niezawodny w tym momencie jest wałek flokowy. Ponieważ farba ma dobre krycie, dla pewności położyłam tylko dwie warstwy.
Malowanie frontów witryny PRL.
A co z uchwytami? Pierwotnie moja witryna PRL miała zniszczone uchwyty. W związku z tym, przy pierwszej metamorfozie zmieniłam je na nowe. Dlatego nawierciłam otwory w innych miejscach. Stare dziurki zostały zakryte przez nowe rączki, ale i z tym problemem sobie poradziłam. 
Witryna prl fronty po metamorfozie
Podsumowując, wyszło prosto i ekologicznie. Co najważniejsze, mój mebelek zyskał podwójne rączki z bawełnianego sznurka. Ostatnim dopełnieniem było pomalowanie nóżek. Kolor emalii idealnie zgadzał się z tym, który znajdował się na tapecie.  
 

WITRYNA PRL PRZED I PO

Witryna prl przed metamorfozą.
Witryna prl po metamorfozie.
Witryna prl - środek.
Witryna prl po metamorfozie.
Witryna prl fronty po metamorfozie.
Witryna prl fronty po metamorfozie.
Witryna prl po metamorfozie.
Jak Wam się podoba ?? Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniami. Ponadto  nie musiałam zabezpieczać frontów witryny jakimkolwiek bezbarwnym lakierem. Co myślicie? Dajcie znać w komentarzach!
Pozdrawiam i do następnej metamorfozy,
Marta!
Please follow and like us:
error