kolorowy salon

JESIENNY SALON. KOLORY WE WNĘTRZU

Wiecie, że do stworzenia wymarzonego, jesiennego salonu potrzeba bardzo niewiele ?? Pewnie nie będziecie zaskoczeni jak powiem, że najlepszym miejscem do takich „zakupów” jest wasze otoczenie. Parki, lasy czy łąki … wszystko znajdziecie na wyciągnięcie ręki. Zobaczcie więc jak wygląda mój jesienny salon.

 

JAK STWORZYĆ JESIENNĄ DEKORACJĘ?

Podczas ostatnich warsztatów w lokalnym  Stowarzyszeniu , którego jestem członkiem, razem z uczestnikami stworzyliśmy piękne bukiety z liści klonu. To było naprawdę inspirujące! Bukiet w efekcie wyglądał jak zasuszone płatki róż.

Takie różane liście są bardzo proste do zrobienia, ale też bardzo efektowne. Ładnie również wyglądają duże kule hortensji, które po zasuszeniu nie tracą na walorach kolorystycznych. Jesienny salon, to także ocieplające wnętrze drewniane meble i kolorowe tkaniny . Nie możemy również zapomnieć o żywych roślinach we wnętrzu. Ja uwielbiam oczywiście ich ogrom, szczególnie paprocie, które kojarzą mi się z leśną gęstwiną.

JESIENNY SALON. NATURALNE MATERIAŁY.

Szukając dodatków do stworzenia jesiennego salonu, pamiętajcie o naturalnych materiałach jak drewno, ratan czy kamionka, które nadają wnętrzu wyjątkowy klimat. Unikajcie plastikowych ozdób. Zdecydowanie nie wygląda to estetycznie a wnętrze sporo traci na naturalności. No i oczywiście w każdym jesiennym salonie nie może zabraknąć dywanów. Jak widzicie, u mnie to ciągle sprawa dyskusyjna.
Jesienią i zimą bez dywanu ani rusz!. Niestety mój pies i jego wszechobecna sierść nie pozostawia mi złudzeń. Na razie podziękuję.

Ale z przyjemnością tonę w niezliczonych ilościach poduszek i kocy, które uwielbiam! W moim domu, każdy ma swoją ukochaną poduszkę. Zwłaszcza moja córka Lena, która pilnuje własnej na każdym kroku. Taki typ.

salon

OŚWIETLENIE

Nastrojowe, ciepłe światło, sprzyja przesiadywaniu na sofie czy w fotelu . Koniecznie zaopatrz się w co najmniej trzy rodzaje oświetlenia. W moim salonie są dwie lampy podłogowe, światło sufitowe i oczywiście świece. To niezbędna ilość biorąc pod uwagę fakt, że światła dziennego mamy coraz mniej. Jak wam się podoba salon w takiej odsłonie ?? Ciekawa jestem Waszych komentarzy. Co jeszcze brakuje … a może czego widzicie w nadmiarze? No i dajcie też znać, jak dekorujecie swoje salony. Czy też staracie się zmieniać wystrój zgodnie z porą roku?

 Do następnego spotkania,

Marta!

Please follow and like us:
error