WARSAW HOME 2019. CZYLI CO W TRAWIE PISZCZY ?

Jak tu nie kochać designu, jeśli ma się okazję namacalnie podziwiać go podczas Targów Warsaw Home 2019? Co więcej! Gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i stać się również uczestnikiem Blog Tour, podczas tego samego wydarzenia? Koniecznie zobaczcie poniższą relację!

BLOG TOUR PODCZAS WARSAW HOME 2019

Czym jest Blog Tour? To nic innego jak towarzysząca impreza targów Warsaw Home, zorganizowana dla twórców internetowych z branży aranżacji i projektowania wnętrz. Organizatorem tego wydarzenia była Ula Michalak, autorka Interior designe blog . Podczas Blog Tour mogłyśmy spotkać się z wybranymi markami partnerskimi i szczegółowo zapoznać z najnowszą ofertą produktową.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wydarzenie to było zdominowane przez kobiety. Świetna atmosfera sprzyjała do zacieśniania więzi, ale i nawiązywania nowych relacji. Wśród wszystkich proponowanych tego dnia ofert, moją uwagę zwróciła spektakularna kuchnia firmy Halupczok.

Fantastyczny efekt współcześnie modnej jodełki, uzyskanej na przepięknych dębowych frontach robił niesamowite wrażenie. Sami przyznacie, że szafki prezentują się genialnie. Ponad to, zwróćcie również uwagę na blat roboczy tej pięknej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalnie wkomponowana wnęka (i to nie małych rozmiarów), stwarzająca miejsce nie tylko na niezbędne akcesoria, ale i zieleń! Możecie tutaj swobodnie posadzić swoje ulubione rośliny doniczkowe jak i zioła. Dla mnie jest to wnętrzarska petarda!

DEKORACJE I TKANINY

Bardzo dużą uwagę przywiązuję do dodatków i tkanin. Wszystkie te rzeczy potrafią diametralnie zmienić charakter pomieszczenia. Targi Warsaw Home 2019 aż kipiały od przeróżnych dekoracji wnętrz. Począwszy od form użytkowych – jak ceramiczne kubki, drewniane kolorowe misy, poprzez wazony, świeczniki i figurki a kończąc na wspaniałych obrazach, tapetach,  tkaninach i cudownych instalacjach ze szkła.

DREWNO WE WNĘTRZACH

Z pewnością nie znajdzie się nikt, kto wzgardziłby jakimkolwiek wyrobem z drewna. Obecnie materiał ten jest mocno pożądanym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Zarówno meble jak i dekoracje bazujące na tym produkcie, fantastycznie ocieplają i nadają wnętrzu klasyczny charakter. Dlatego również i podczas targów nie mogło zabraknąć tego surowca.  Zobaczcie, jak prezentują się meble i dekoracje z różnych gatunków drewna. Zarówno wykończenie jak i sam projekt finalny potrafił przyciągnąć wzrokiem niejednego odbiorcę.

WARSAW HOME 2019. TRENDY WNĘTRZARSKIE

Bez wątpienia wiodącym nurtem we współczesnym designie, prezentowanym na tegorocznych targach Warsaw Home 2019 było bezdyskusyjne nawiązanie do designu XX wieku.  Tym bardziej moja ekscytacja była ogromna, ponieważ  projekty minionej epoki są bliskie memu sercu. Ewidentnie w ofertach rodzimych marek i europejskich producentów, odznaczał się mocno styl Art Deco. Nasycone kolory, tkaniny z wyrazistymi wzorami oraz wszechobecne złoto i miedź…ale także obłe kształty i modernistyczne formy, zdecydowanie zdominowały to wydarzenie. W wyniku połączenia powyższych cech, z wykorzystaniem naturalnych materiałów jak: beton, drewno, metal czy szkło – targi Warsaw Home stworzyły przepis na najmodniejsze wnętrza roku 2019.

PODSUMOWANIE

Pewnie nikt z Was nie domyślał się, że obecnie dominującym trendem wnętrzarskim stanie się kolor, faktura oraz nietuzinkowa forma. Oczywiście wszystkie te elementy nie mogłyby ze sobą zaistnieć, bez łączących ich detali – jak złote i miedziane wykończenia. Niewątpliwie, należy się również ogromny ukłon w stronę projektów oświetleniowych, które bezsprzecznie zachwycają w swojej formie, nadając wnętrzu klimatyczny i designerski wygląd. Mogłoby się zatem wydawać, że w trendach wnętrzarskich plasują się wnętrza w stylu Glmour, jednak cały blask i wzniosłość tak zobrazowanego pomieszczenia, wyciszają właśnie meble i elementy dekoracji wykonane z drewna, oraz dodające orzeźwienia i lekkości – wszechobecne rośliny.

Czy trendy na tegorocznych targach Warsaw Home, pokrywają się z Waszymi typami?? Jakie lubicie style wnętrzarskie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Do następnego spotkania,

Marta!

Please follow and like us:
error